Projekt Parku miejskiego 21-08-2014

Dzień dobry,

Projekt Parku miejskiego z edukacyjną ścieżką ekologiczną, boiskiem i placem zabaw przy ul. Byszewskiej otrzymał numer W0068. Będzie można na niego głosować od 20 do 28 września. Na projekt mogą głosować wszyscy mieszkańcy Widzewa, którzy ukończyli 16 rok życia (meldunek na Widzewie nie jest wymagany, głosujący deklaruje, gdzie mieszka). Gorąco namawiam do zachęcania wszystkich przyjaciół, znajomych oraz rodziny mieszkającej na Widzewie do głosowania na ten projekt.
Na stronie internetowej http://uml.lodz.pl/budzet_obywatelski/budzet_obywatelski_na_2015/zgloszone_wnioski/widzew/ znajdują się wszystkie projekty z naszej dzielnicy. Jest ich 119, więc konkurencja spora i naprawdę liczy się każdy głos. Przy projekcie parku W0068 znajduje się po prawej stronie karta analizy zaznaczona na czerwono. Każdy projekt taką analizę przechodzi. Projekt dostał ocenę pozytywną. Ale przy okazji jest tam zamieszczona niepokojąca uwaga:

„teren przygotowywany do sprzedaży, zgodnie z opinią Wydziału Majątku Miasta wystąpiono do MPU o ujęcie w zapisach uchwalanego planu miejscowego tego terenu jako terenu pod zabudowę mieszkaniową.”

Tak więc raczej nie ma co liczyć na dobrą wolę Urzędu Miasta. Po uchwaleniu planu zagospodarowania będą starać się to sprzedać. Dlatego bardzo proszę o poparcie projektu, który zabezpieczył by las na stałe.

Pozdrawiam,
Asia Szczepańska