Wytną nam las – reagujmy bo będzie za późno

Szanowni Państwo.

Las przy ulicy Byszewskiej jest zagrożony wycinką. Chodzi o las  na górce po prawej stronie Byszewskiej od rynku. Wiem, że wielu z Was nie jest to obojętne. Od wielu lat za staramy się stworzyć tu ścieżkę ekologiczną, w skład której wchodzą już tablice przyrodnicze, gry edukacyjne, budki lęgowe i karmnik. Chcemy ją w najbliższej przyszłości uzupełnić o kolejne tablice (w tym o znalezionych tu 45 gatunkach chronionych), gry dla małych i dużych i hotel dla owadów.
Wraz z placem zabaw i boiskiem to miejsce otwarte dla wszystkich, gdzie można w przyjemny sposób dowiedzieć się czego więcej o przyrodzie.

Bardzo potrzebujemy teraz Waszej pomocy. Prosimy o małą rzecz – wysłanie maila i wzięcie w ten sposób udziału w opiniowaniu projektu miejscowego plany zagospodarowani przestrzennego do tego piątku, 6 sierpnia!
Projekt zakłada wycięcie i zabudowę dużej części lasu przy Byszewskiej, rozparcelowanie zieleni wokół placu zabaw na nowe drogi i działki na sprzedaż, a nawet zmniejszenie szkolnego placu zabaw na rzecz
kolejnych sklepów czy okrojenie boiska przy Grabińskiej.

Wystarczy:
1.    Napisać maila na adres: mpu@mpu.lodz.pl
2.    W temacie można wpisać wnioski do projektu Planu nr. 113
3.    Podpisać się z imienia i nazwiska oraz adresu w lewym górnym rogu formularza wniosku oraz z imienia i nazwiska w miejscu na podpis na dole formularza. Formularz można załączyć jako załącznik lub wkleić tekst w treść maila. NIE TRZEBA SKANOWAĆ PODPISU. MOŻNA SIĘ PODPISAĆ Z KLAWIATURY!
(Przykładowy formularz, który można po swojemu edytować jest w załączniku. Zawiera on również postulaty Rady Osiedla dotyczące terenów ważnych społecznie.)
4.    Dobrze zaznaczyć chęć potwierdzenia odbioru maila.

WNIOSEK MOŻE NAPISAĆ KAŻDY NA CAŁYM ŚWIECIE. NIE MUSI DO TEGO BYĆ MIESZKAŃCEM MIASTA ŁODZI ANI OSOBĄ PEŁNOLETNIĄ.

Przekażcie informacje jak największej ilości osób!!! Namówcie przyjaciół, współpracowników, znajomych, rodzinę.
Mamy czas już tylko do 6 sierpnia (piątek). Każdy wniosek na wagę złota!

Przykłady uwag

Pozdrawiam,
Asia Szczepańska