Wiosenne sprzątanie lasu 21-26 marca 2018

Kochani Miłośnicy Przyrody

Zapraszam Wszystkich do wiosennego sprzątania lasu przy ul. Byszewskiej.

W dniach od 21 do 26 marca, z okazji początku wiosny wygospodarujmy trochę czasu by przejść się z workiem na śmieci po lesie i zebrać to, co wszystkich nas irytuje, stwarza zagrożenie dla dzieci i zwierząt, szpeci krajobraz. Śmieci egoistycznie zostawione w lesie, okolicach placu zabaw i boiska są teraz najlepiej widoczne. Nie puściła jeszcze świeża trawa, a zeszłoroczna sprasowana przez śnieg odsłania wiele  paskudnych dowodów ludzkiej bezmyślności i lenistwa. Nie zajmie nam to dużo czasu. Wystarczy poświęcić godzinkę lub dwie i przejść się z workiem na śmieci, w miejsca które lubicie. Nie ma ustalonej godziny. Każdy może zbierać jak mu pasuje. Jedni mogą przyjść na całe popołudnie, inni mogą zebrać śmieci podczas krótkich spacerów z psami. Worki z odpadami należy zostawić wzdłuż ulic: Pomarańczowej, Kokosowej, Bananowej, Oliwkowej i Byszewskiej na poboczu, gdzie nie będą przeszkadzać w ruchu drogowym.

Dzięki uprzejmości Wydziału Gospodarki Komunalnej wszystkie śmieci zostaną odebrane podczas cotygodniowej zbiórki odpadów we wtorek 27 marca.

Pamiętajmy by zadbać o własne bezpieczeństwo i zbierać odpady w rękawiczkach ochronnych.

Wiem, że wielu w Was odpowiedzialnie podchodzi do otaczającej nas przyrody, docenia jej piękno i ją szanuje. Nie chodzi o to by sprzątać za kogoś. Możemy małym wysiłkiem zrobić coś pozytywnego, coś co sprawi natychmiastową, wyraźną różnicę.

Uczcijmy wyjątkowo w tym roku wiosnę i posprzątajmy razem las. 🙂

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie,
Asia Szczepańska