Uwaga wandal!

Ostatnio boisko i okolice są celem chuligaństwa. Pocięta siatka do piłki plażowej czy rozrzucana trucizna na szczury wskazują ze smutkiem, że sprawca lub sprawcy to prawdopodobnie ktoś z nas mieszkańców. Nie było od czasu powstania placu zabaw z boiskiem żadnych nieodpowiedzialnych zachowań wymagających interwencji policji czy straży miejskich. Nie stało się to jak przewidywali niektórzy miejscem „spotkań pijaczków”. Miejsce na spotkanie na świeżym powietrzu nie jest zagrożeniem dla osiedla, wręcz przeciwnie. Mieszkańcy integrują się ze sobą, poznają, są skłonni sobie pomagać, stają się społecznością. Badania pokazują, że osiedla posiadające wspólną zieloną przestrzeń są miejscami o mniejszej przestępczości, właśnie dlatego, że ludzie są na nich mniej anonimowi i bardziej szanują się nawzajem. Również dlatego, że takie miejsca pomagają rozładować napięcia i stresy.

Ktoś jednak czuje się zagrożony, ktoś pomyślał, że weźmie sprawy w swoje ręce. Mam nadzieje, że ten post dotrze do sprawcy/ sprawców i skłoni do odrobiny refleksji.

Nie możemy cofnąć się do czasów dawnej Nowosolnej, gdzie zieleń była wszechobecna i oczywista. Jesteśmy teraz częścią miasta, które planowało w miejscu boiska i placu zabaw zabudowę. To co powstało jest alternatywą dla sprzedaży, wycinki zieleni i kto wie jakiej formy zabudowy, może nawet blokowiska, które raczej nie podniosło by poziomu ani komfortu ani bezpieczeństwa. Pomyśl, że to co by tam powstało mogło by być dla ciebie jeszcze bardziej frustrujące. Nie masz pojęcia ile osób i z jak dużym wysiłkiem pracowało, by ten kawałek uratować dla społeczności.

Drogi sąsiedzie/sąsiadko, może zamiast się na nas wściekać po prostu  się do nas przyłączysz, zagrasz w piłkę, odpoczniesz na ławce, rozładujesz stres na napowietrznej siłowni czy spróbujesz którejś z gier ekologicznych. To jest też dla ciebie.

Tymczasem złamałeś/ łaś prawo i my będziemy to prawo wspierać, będziemy zwracać uwagę na osoby zachowujące się podejrzanie, wyrzucające coś na terenach zielonych czy bawiących się w wandali. Wszystko zgłaszane będzie do dzielnicowego i jeśli nie zaprzestaniesz swojej działalności w końcu wpadniesz. To tylko kwestia czasu, bo przykułeś/łaś uwagę bardzo wielu osób.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o zgłaszanie ich do naszego dzielnicowego:

asp. Łukasz Nowak (VI Komisariat Policji w Łodzi, Rejon Nr 10)

tel. 42 679 29 20, 789 146 084

dzielnicowy.wysoka10@lodz.ld.policja.gov.pl

Nie dajmy się zastraszyć!